Wyjątkowe upominki dla gości weselnych

Oczywiście nie jest to obowiązkowy punkt programu, ale jest to niezwykle miły zwyczaj i pary młode coraz częściej go praktykują. Pomysłów na obdarowanie gości jest wiele. Drobne podarunki mogą nawiązywać do motywu przewodniego naszego ślubu, mogą być związane z para młodą – jej historią albo anegdotą którą wszyscy znają, lub być zupełnie neutralnym akcentem – jak np. słodycze w ozdobnych opakowaniach, bądź mała buteleczka domowej nalewki. Idealne połącznie to sytuacja, gdy prezenty są za razem ozdobą stołu i dobrze wpisują się w ogólny klimat imprezy weselnej. Ważne aby drobiazgi były jednakowo i estetycznie zapakowane, najlepiej stosując zasadę że czasami „mniej” znaczy więcej. Skromne opakowania eksponujące prezenty, nie zaburzą harmonii stołu, a jeśli dobierzemy odpowiedni kolor i fakturę to dodatkowo podkreślą spójność wystroju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przede wszystkim stawiajmy na oryginalność i upodobania naszej rodziny oraz przyjaciół, bo chyba nikt nie zna gości weselnych lepiej niż młoda para ?! Wszystko też zależy od naszego budżetu oraz od nie mniej ważnego aspektu – naszej fantazji :) Jeśli jednak Wasz budżet jest bardzo ograniczony, radziłabym zrezygnować z taniutkich, byle jakich prezentów, których goście nie użyją i nawet nie zapamiętają że coś dostali. W takim wypadku będą to źle wydane pieniądze, które można ulokować w innej pozycji na ślubno-weselnej liście wydatków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne by zaskoczyć naszych gości i zadbać, by każdy z zaproszonych poczuł się wyjątkowo.  Jeśli tak jak ja uwielbiacie lawendę, proponuję wam  naturalne produkty lawendowe. Poza pięknym kolorem, lawenda ma wspaniałe walory zapachowe  i lecznicze, dlatego jest szeroko stosowana w kosmetologii a na jej bazie powstają wspaniałe produkty wysokiej jakości. Prezenty lawendowe mogą pełnić jednocześnie funkcje dekoracji stołów- pięknie będą prezentowały się bukieciki lawendowe z dedykacją, którą można również zastąpić zawieszką z imieniem i nazwiskiem gościa. Podobnie można zrobić z ręcznie robionymi mydełkami lawendowymi, opakowanymi w ekologiczny papier, przewiązanymi rafią lub świeczkami z dodatkiem suszonej lawendy lub musującą solą kąpielową.

 

24 lipca 2017